#2017-03-01 01:31:42 

churchill

Użytkownik

Pytanie do osób pracujących w branży, albo prowadzących własne biznesy związane z handlem zagranicznym: jak zaopatrywanie się za granicą zmienia podejście do logistyki w firmie i które rozwiązanie wtedy okazuje się najlepsze – dział własnych pracowników, czy wynajecie firmy zewnetrznej. Prosze o odpowiedzi poparte doswiadczeniami, pzdr.
#2017-03-01 03:11:28 

Animozja

Użytkownik

Hej, miałam okazje widziec zmiany o które pytasz bo pracowałam w firmie która zaraz po moim zatrudnieniu zmieniała kierunek na handel ze wschodem. Logistyka zmienia sie diametralnie, bo łańcuch się wydłuża. Zatrudnienie nowych pracowników nie ma sensu bo powieksza to koszty i nie masz żadnej gwarancji że zrobią wszystko jak należy. Skoro sam się nie bardzo orientujesz w temacie to nie bedziesz mial zadnej kontroli nad ich poczynaniami. Zewnetrzne przedsiebiorstwa logistyczne są bardziej zaawansowane, sprawniejsze i dają ci gwarancje wiec wybór chyba jest oczywisty.
#2017-03-01 04:04:44 

churchill

Użytkownik

Twoja odpowiedź jest dla mnie bardzo cenna, dziękuję. Prośba czy mogłabyś napisać więcej na temat logistyki, co się zmieniło, na co teraz trzeba szczególnie zwracać uwagę i jaki wzrost kosztów musze brać pod uwagę.
#2017-03-01 05:50:53 

Animozja

Użytkownik

Zadajesz specjalistyczne pytania nad którymi musiałabym się zastanowić a i tak nie wiem czy dobrze bym cie poinformowała bo logistykę robi u nas firma zewnętrzna - www.tirsped.com.pl/logistyka. Ofertę mają bardzo konkurencyjną, a do tego można im zaufać bo tylko dla nas pracują od wielu lat i dostarczyli olbrzymie ilości ładunku. O koszty bym się nie martwiła, jak z każdą inwestycją zwracają się przy pierwszym obrocie.
#2017-03-01 06:54:43 

testosteron

Użytkownik

W poprzedniej pracy zajmowałem się kontaktami zagranicznymi z producentami elektroniki klasy B i musze ci powiedzieć że import naprawdę był pokaźny a mimo to nie mieliśmy własnego działu logistycznego bo to się nie opłacało. Nawet duże firmy tworzące wydziały celowe zwykle podpierają się podwykonawcami, ale to już temat na inną rozmowę.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015